Teslimat Bilgileri

İade / Değişim Bilgileri

 

Cayma Hakkı Kullanımı ve İade Şartları, 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümlerine tabidir. sumakinesi.com’dan satın aldığınız ürünler için cayma hakkınızı kullanabilirsiniz.  İade Sürecini Görsel Farklı bir model, beden veya renkle Ürün Değişimi yapabilirsiniz. Ürünü mağazaya ücretsiz göndermek için mağazanın anlaşmalı kargo firmasını tercih edin. Ürünle ilgili bilgi almak için Mağazaya Soru Sor alanından mağazayla iletişime geçebilirsiniz. 

Not ürün resimleri Temsilidir. üretici veya tedarikçi firmaların ürünleri değişmesine göre farklı gelebilirler. 

İade ve değişim şartları: 

Tüketici korunması   hakkındaki kanun gereğince;  İadeler mutlak surette orijinal kutu veya   ambalajı ile birlikte yapılmalıdır. 

İade isteğinizin kabul edilebilmesi için ürünlerin orijinal kutusunda ve ambalajı bozulmamış olması gerekmektedir.  

İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte, ürüne ait fatura aslının da tarafımıza mutlaka iade edilen ürünle birlikte gönderilmesi gerekmektedir.  

Yine kanunda açıkça belirtilmiş montajı yapılan, kesilerek satılan, kişisel bakım ve hijyen ürünleri  gibi ( ölçüyle kesilen kilim, iç çamaşırı, parfüm, kozmetik bakım ürünleri ve burada belirtilmemiş kanun tarafından aynı koşullara sahip olan ) ürünlerin iadesi söz konusu değildir.  

İade etmek istediğiniz ürün /  ürünler ayıplı ise kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır.

Diğer durumlarda ise iade işlemlerinde kargo ücreti size aittir. 

 İade   talepleriniz söz konusu olduğunda, iade gönderinizi satışı yapılan ürünün sayfasında da belirtildiği üzere iade işlemlerinizi yalnızca sumakinesi.com tarafından belirtilmiş olan sumakinesi.com entegrasyonlu kargo firmaları tarafından sumakinesi promosyon kodu girilerek gerçekleştirmeniz kesinlikle gereklidir.  Bu koşullar dışında yollanan kargolar maalesef   firmamız tarafından teslim alınmayacaktır.

MNG kargo anlaşma numarası :  316614532


Teslimat ve İade

KARGO VE TESLİMAT

Siparişim ne zaman yerine ulaşır?
Hafta içi saat 17:00'den sonra verilen siparişler bir sonraki gün, Cumartesi günleri saat 10:00'den sonra verilen siparişler ise Pazartesi günü işleme alınmaktadır. Siparişiniz 2 - 4 iş günü içinde adrese teslim edilir. Doğal afet, savaş, yangın, terör vb olağanüstü durumlarda teslimat süresi değişkendir.

Siparişimi teslim alırken nelere dikkat etmeliyim?
Siparişinizi resimli bir kimlik ve imzanızı ibraz ederek teslim alabilirsiniz. Lütfen ürününüzü teslim alırken ürün ambalajını açınız ve içeriğinin tam ve hasarsız olduğundan emin olunuz.

Teslimat anında herhangi bir bedel ödeyecek miyim?
Teslimat anında sadece kargo ücreti ödenecektir.

Teslimat anında adreste kimse bulunamazsa ne olacak?
Kargo sorumlusu size kargo şirketinin telefon numarasını içeren bir haber formu bırakacaktır. Haber formununun bırakılmasını takip eden 3 iş günü içinde kargo şirketini arayıp bilgi almanız gerekmektedir.

.Sipariş verdikten sonra teslimat adresini ve kişiyi değiştirebilir miyim?

Eğer Biz Kargonuzu vermemiş isek acil bizi ya 0542 821 58 66 yada 0312 911 11 78 dan arayıp bildiriniz ve yeni adresi yazdırınız eğer kargoya teslim etmişsek bu mümkün olmamaktadır

Teslimatta gecikme olduğunda ne yapmalıyım?
“Siparişlerim”e tıklayıp sipariş durumunuzu kontrol ediniz. Eğer siparişinizin teslim edilmesi 4 iş gününü geçtiyse, 0312 911 11 78 ’den mağaza merkezini arayarak bilgi alabilirsiniz.

Dağıtım ağınız tüm Türkiye'yi kapsıyor mu?
www.pendiksuaritma.net ' dan tüm Türkiye'ye teslim edilmek üzere sipariş verebilirsiniz.

Yurt dışına sipariş verebilir miyim?
Şimdilik sadece Türkiye sınırları içinde teslimat yapılabilmektedir.


HATA VE İADE

Ürünüm eksik çıkarsa ne yapmalıyım?
Ürün kutudan eksik çıkarsa kargo elemanı yanından bizi ya 0312 911 11 78 yada 0 (850) 302 27 82 no dan arayıp bilgilendiriniz

Yanlış ürün gelirse ne yapmalıyım?
Yanlış ürün gönderildiğinde lütfen siparişi teslim almayınız ve 0312 911 11 78’dan mağaza merkeziyle irtibat kurunuz.

Satın aldığım ürün olmadığı takdirde değişim yapabilirmiyim?
Sipariş vermiş olduğunuz ürün numarası uygun olmadığında değişim yapabilirsiniz.Değişim yapabilmeniz için ürünlerin kullanılmamış, etiket ve ambalajının zarar görmemiş olması gereklidir.  Mağazalarımızın bulunmadığı bölgelerde ise değişim istemiş olduğunuz ürünün içerisine istemiş olduğunuz numarayı belirten bir not ve faturası ile geri göndermeniz durumunda değişim işlemi yapılacaktır.Ürün değişimleri sırasında doğacak kargo ücretleri müşteri tarafından karşılanmaktadır. İadeler veya değişimler için ''Teslimatta Ödemeli'' kargo gönderilerini kabul etmiyoruz.

Memnun kalmazsam ürünü iade edebilir miyim?
Ürünlerin iade edilebilmesi için gerekli koşullar vardır. Satın alınan ürünlerin iade edilebilmesi için; ürünlerin kullanılmamış olması ve faturasının ibraz edilmesi gereklidir. İade etmek istediğiniz ürünü faturası ile beraber 7 gün içerisinde iade edebilirsiniz. Ürün iadelerinde kargo ücretleri müşteri tarafından karşılanmaktadır. İadeler veya değişimler için ''Teslimatta Ödemeli'' kargo gönderilerini kabul etmiyoruz.

İade durumunda iade tutarı ne zaman hesabıma yatacak?
İade başvurunuz, kargonuz elimize geçtiği gün içerisinde işleme alınır, bunu takiben 1 gün içinde alışveriş yaptığınız kredi kartı hesabınıza ürün bedeliniz iade olacaktır.İade sırasında doğacak kargo ücretleri müşteri tarafından karşılanmaktadır.